בחירת מוהל מומלץ לברית מילה

דף הבית » בחירת מוהל מומלץ לברית מילה

בשעה טובה נולד לכם בן זכר – והשמחה גדולה. אם אתם, כמו הרוב המכריע של האוכלוסייה היהודית בישראל, תבחרו לערוך לו ברית מילה – אתם בוודאי קצת חוששים ורוצים להיות כבר אחרי, כשאתם יודעים שהכל בסדר עם התינוק המתוק שלכם. על מנת להגדיל את הסיכויים שכך יהיה, כדאי לבחור מוהל מומלץ אשר אתם יכולים לסמוך עליו שגם ייתן לכם הדרכה מקיפה לגבי הטיפול לפני הברית, גם יבצע את הברית כמו שצריך (הכי חשוב) וגם יבצע ביקורת ויספק לכם מענה על כל השאלות לאחריה.

אז איך בוחרים מוהל כזה? הנה מספר טיפים שיסייעו לכם בתהליך:

  • הסמכה – חשוב מאוד לוודא כי למוהל שימול את בנכם יש הסמכה מקצועית כמוהל. גם מוהלים רופאים וגם מוהלים הלכתיים חייבים להיות מוסמכים לתפקיד ולעבוד בפיקוח הרבנות הראשית לישראל. הסמכתו של מוהל כוללת מבחן הלכתי, מבחן רפואי ומבחן מעשי, ומי שעובר אותה בהצלחה מקבל רישיון מוהל מוסמך. אם אתם לא מכירים את המוהל – כדאי לבקש ממנו להציג א הרישיון, על מנת להיות בטוחים כי הוא מוסמך לבצע את תפקידו. את רשימת המוהלים המוסמכים אפשר למצוא באתר הרבנות הראשית לישראל.

 

  • המלצות – אם אתם מכירים קרובי משפחה או חברים טובים שאתם סומכים על דעתם, ואשר ערכו לאחרונה ברית מילה לבנם או לנכדם, כדאי מאוד לשאול אותם מי היה המוהל ואם הם היו מרוצים. כמובן שהדבר לא יכול להבטיח שום דבר, אולם הוא בהחלט יכול להגדיל את הסיכוי.

 

  • קרבה למקום המגורים – אמנם יכול מאוד להיות ששמעתם על מוהל מומלץ מאוד שמבצע בריתות בכל הארץ ושעושה את הברית גם על פי הטקס וגם בלי שיכאב לתינוק בכלל, אבל אם הוא גר במרחק של שעתיים נסיעה מכם – יכול להיות שכדאי לשקול שוב את הבחירה. אחרי הכל, וודאי תרצו שאם חס וחלילה תחשבו שמשהו לא בסדר המוהל יוכל להגיע כמה שיותר מהר, ובכל מקרה כדאי שגם יהיה לו קל להגיע לביקורת ביום שאחרי הברית.

 

  • מענה לשאלות – הדבר החשוב ביותר הוא לא רק לבחור מוהל מומלץ, אלא לבחור מוהל מומלץ אשר יהיה אכפתי לחששות שלכם וישיב לכם על כל שאלה על מנת שתוכלו להירגע. על מנת לדעת אם המוהל שבחרתם הוא אכן כזה, תוכלו קודם כל לחפש את האתר שלו בגוגל ולראות אם הוא נותן שם מידע מעמיק על מהלך הברית שהוא מקיים, על מה שצריך להכין לברית ועל הדרך לטפל בתינוק לאחר הברית עצמה. אם התרשמתם לטובה – כדאי מאוד ליצור עם אותו מוהל מומלץ קשר טלפוני ולברר איתו את כל הפרטים בצורה ישירה. מוהל אשר ידבר אתכם בסבלנות ויספק לכם תשובות לכל השאלות, ויש לו כמובן את ההסמכה הדרושה – הוא המוהל שכדאי שבו תבחרו.

הרב אהרון ברגר – מוהל מומלץ

הרב אהרון ברגר הינו בעל הסמכה מקצועית כרב מוהל. הרב ביצע אלפי בריתות בכל רחבי הארץ, והוא נחשב לאחד המוהלים המומלצים באזור המרכז. הרב ברגר מודע מאוד לכל החששות של ההורים לפני הברית, ולכן זמין טלפונית 24 שעות ביממה לפני הברית ואחריה – למתן מענה על כל שאלה.

לקבלת מידע נוסף אודות מוהל רפואי מומלץ
הרב אהרון ברגר
צרו קשר בטל’ 050-4146471 או דרך האתר.

דילוג לתוכן