ברית מילה על ידי מוהל רפואי – מסורת ורפואה שמשתלבות יחדיו

דף הבית » ברית מילה על ידי מוהל רפואי – מסורת ורפואה שמשתלבות יחדיו

נולד לכם בן? מזל טוב. אתם בוודאי מעוניינים לערוך טקס ברית מילה אשר מכבד את המסורת, אבל חוששים מכל מה שקשור בתהליך. ראשית אציין, כי כל החששות מובנים לגמרי, וכי אין הורה שלא דואג כאשר רק מזכירים את נושא הברית. למרות זאת, אפשר להפחית את הדאגה למינימום, אם מחליטים כי את הברית יבצע מוהל רפואי.

מיהו מוהל רפואי?

מוהל אשר עבר הכשרה רפואית ומבצע את ברית המילה תוך שמירה על סטריליזציה רפואית קפדנית. הכשרתו זו תורמת מאוד לקיום הברית ללא כאבים מיותרים לתינוק ומאפשרת להורים לשמוח וליהנות.

היתרונות בבחירת מוהל הפועל בשיטה רפואית:

  • הפחתת הסיכון לזיהום – מוהל רפואי מבצע את הברית בכלים אשר עברו סטריליזציה מלאה ולאחר חיטוי מקיף של המקום.
  • אלחוש – ישנם רופאים שמבצעים ברית לאחר אלחוש מקום הברית באמצעות זריקה. למעשה, ברוב המקרים לא מדובר בזריקה אחת ועל מנת להגיע להרדמה מקומית מלאה – צריכים לפחות שתי זריקות. הזריקות בדרך כלל מכאיבות לתינוק והעובדה שצריך להמתין עד שישפיעו גם מאריכה את זמן הבכי והמתח של ההורים. לכן, השיטה המומלצת לאלחוש המקום היא שימוש במשחה ייעודית בשם “אמלה” שעה לפני הברית, ואלחוש מקומי במהלך הברית עצמה. בדרך זו מפחיתים מאוד את הסבל ואת הבכי של התינוק, ואפשר לסיים את הברית עצמה בהצלחה ולהתפנות לשמחה.
  • פחות דאגות להורים – ההורים הנרגשים יוכלו להיות הרבה יותר רגועים אם ידעו שאת הברית עושה מוהל המשתמש בשיטה רפואית. למעשה, אם יבחרו בדרך זאת, יכול מאוד להיות שהם יצליחו באמת ליהנות מהאירוע…
  • שילוב מושלם בין מסורת ורפואה – מוהל רפואי אמנם מבצע את הברית בשיטה רפואית, אולם אינו מוותר על הפן המסורתי ההלכתי. השילוב הזה, בין הרפואה והמסורת, מאפשר להורים ולמוזמנים גם לזכות במצוות נוכחות בברית יהודית מסורתית, וגם ליהנות מהאירוע בלי לדאוג יתר על המידה מכך שאולי התינוק סובל מכאבים.

כל היתרונות הללו משתלבים יחדיו ומאפשרים להורים לקיים טקס ברית מילה לילדיהם תוך מתן כבוד אמיתי למסורת מחד, ועם כמה שפחות דאגות מאידך. לא בכדי היום יותר ויותר הורים מעדיפים שאת הברית יבצע מוהל רפואי, אשר יבצע בצורה הטובה ביותר את השילוב בין שני הדברים.

מוהל רפואי – הרב אהרון ברגר

הרב אהרון ברגר הינו מוהל רפואי בעל ניסיון רב בביצוע בריתות בכל חלקי הארץ. הרב ברגר מבצע את הברית בכלים סטריליים לחלוטין – ערכות חד פעמיות המשמשות אותו לאותו אירוע בלבד.

הרב מנחה את ההורים לאלחש את המקום באמצעות משחת אמלה כשעה לפני הברית, ודואג לאלחש את המקום גם תוך כדי הברית עצמה. את הברית מקיים הרב רק לאחר מתן הנחיות ברורות ומסודרות להורים כיצד לנהוג לאחר הברית; הוא חובש את מקום הברית בחבישות סטריליות המתקדמות ביותר בעולם הרפואה, ויום לאחר הברית מגיע לביקור בבית ההורים כדי לראות את התינוק, להסיר את החבישה ולתת תדרוך נוסף להורים.

חשוב לציין, כי הרב ברגר זמין לכל שאלה 24 שעות ביממה עבור ההורים או מי מטעמם.

לקבלת מידע נוסף אודות מוהל רפואי מומלץ
הרב אהרון ברגר
צרו קשר בטל’ 050-4146471 או דרך האתר.

 

דילוג לתוכן